Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish presidenti amerikan Gerald Ford, do të nderohet me funeral shtetëror të shtunën në Uashington.
Bëhet e ditur se këtij funerali do t'i paraprijë ceremonia private e varrimit për familjen dhe të afërmit e tjerë, që mbahet nesër në Kaliforni.
Ish presidenti Ford, vdiq të martën në moshën 93 vjeçare.
XS
SM
MD
LG