Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish kandidati amerikan për nënkryetar të shtetit John Eduards tha se do të jetë kandidat i Partisë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme presidenciale që mbahen në vitin 2008. Gjatë fushatës zgjedhore në vitin 2004, Eduards ka qenë një zë kritik i politikës së administratës së presidentit George Bush.
"Është gabim për Amerikën ta përshkallëzoj rolin e vet në Irak. Poashtu është gabim rritja e numrit të trupave atje, ngase dërgon sinjal të gabuar tek qytetarët irakianë dhe pjesa tjetër e botës, për qëllimet tona atje", tha Eduards.
XS
SM
MD
LG