Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane bëri të ditur se së paku 9 veta e kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një bombe vetvrasëse në veri të Bagdadit.
Zyrtarët thanë se sulmi ka ndodhur në një xhami shiite në Khalis rreth 80 kilometra nga Bagdadi.
XS
SM
MD
LG