Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë irakianë njoftuan për së paku 55 vetë të vrarë dhe shumë të plagosur pas disa shpërthimeve të sotme në Irak. Nga sulmi në tregun e qytetit Kufa, në jug të Irakut, që konsiderohet vend i shenjtë për shiitët në Irak, u vranë 30 dhe disa të tjerë janë plagosur. Ndërsa në tri sulmet me makina-bomba në Bagdad janë 25 dhe janë plagosur 65 të tjerë.
XS
SM
MD
LG