Ndërlidhjet

PRAGË


Njerëzit në Paqësorin Perëndimor tashmë kanë hyrë në Vitin e Ri, ndërkohë që në pjesët tjera të botës vazhdojnë të numërohen minutat dhe orët.
Ujdhesa Tonga dhe Zelanda e Re ishin ndër vendet e para që hynë në vitin 2007.
Kremtimet në Sidney të Australisë ishin ndër më spektakularet në rajon, me fishekzjarre të shumta që përcollën vitin 2006.
Në Evropë, festimet më të mëdha pritet të mbahen në Rumani dhe Bullgari, të cilat në mesnatë dy të hyjnë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG