Ndërlidhjet

LUBJANË


Sllovenia prej nesër do të bëhet anëtarja e 13-të eurozonës, dhe vendi i parë ish komunist që adopton valutën e përbashkët evropiane.
Sipas kursit aktual, një euro do të shkëmbehet me rerth 240 tolarë.
XS
SM
MD
LG