Ndërlidhjet

Serbia do ta bllokoj njohjen


Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, tha se Serbia do të synoj ta bllokoj njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimin e saj në organizatat ndërkombëtare, përfshirë edhe Kombet e Bashkuara. "I ashtuquajturi shtet i Kosovës kurrë nuk do të jetë anëtar i Kombeve të Bashkuara", tha zoti Jeremiq. Për këto bllokime, ai tha se Serbia do të mbështetet në Rusinë.
XS
SM
MD
LG