Ndërlidhjet

RAFAH\RRIPI I GAZËS


Një numër i madh personash të armatosur kanë përshendetur liderin e përkoshëm palestinez Mahmud Abas derisa ai po e vizitonte kampin e refugjatëve Rafah, vendi i luftimeve më të mëdha në 4 vitet e fundit mes palestinezeve dhe izraelitëve.
Personat e armatosur nderuan Abasin dhe u zotuan se do ta përkhahin kandidaturën e tij për president.
XS
SM
MD
LG