Ndërlidhjet

KIJEV


Kryeministri i Ukrainës Viktor Yanukovich që i humbi zgjedhjet në raundin e fundit presidencial, ka njoftuar se jep dorëheqje nga posti i tij:
"Unë do të mbes në politikë dhe do të veprojë si një politikan i pavarur që i fitoi me legjitimitet zgjedhjet e 21 nëntorit. Ekipi im dhe unë do të marrim pjesë në mënyrë legjitime dhe të duhur në aktivitetet politike dhe civile", ka thënë Yanukovich, derisa rivali i tij në zgjedhjet presidenciale Viktor Yushchenko ka përshëndetur rreth 100 mijë përkrahës në sheshin e Pavarësisë në Kijev me rastin e ndërrimit të motmoteve.
XS
SM
MD
LG