Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani nuk do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare të vendeve fqinje me Irakun që do mbahet në Jordani gjatë javës së ardhshme.
Vendimi i Iranit, që është justifikuar me kohën e papërshtatshme të konferencës vjen pas deklaratave të Mbretit Abdullah të Jordanisë, se Irani ndërhyn në punët e brendshme të Irakut.
Në konferencë pritet të marrin pjesë, Jordania, Turqia, Siria, Arabia Saudite dhe Kuvajti.
XS
SM
MD
LG