Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia ka kumtuar se sot afër selisë së partisë së kryeministrit të Irakut, Iyad Allawi ka shpërthyr një makinë-bombë. Zyrtarët kanë thënë se është vrarë një civil dhe dy policië irakianë ndërsa më se 25 të tjerë janë plagosur nga ky sulm vetëvrasës. Është raportuar se në kohën e sulmit, zoti Allawi nuk ishte në atë hapësirë dhe se ndërtesa nuk është dëmtuar nga shpërthimi.
XS
SM
MD
LG