Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit irakianë kanë kryer një seri sulmesh mbi forcat e sigurisë të qeverisë së përkohshme.
Në Bagdad një sulmues vetëvrasës shpërtheu veturën afër selisë së partisë së kryeministrit Iyad Allaëi, duke vrarë dy policë dhe lënduar 25 civilë të tjerë. Në qytetin verior të Baladit, shpërthimi i një makine bombe vrau 6 anëtarë të Gardës Kombëtare irakiane. Në Mosul dhe Baiji janë vrarë tre policë.
XS
SM
MD
LG