Ndërlidhjet

ANKARA


Zëvendës sekrtetari amerikn i shtetit Richard Armitage tha se Shtetet e Bashkuara, Turqia dhe Iraku do të zhvillojnë së shpejti një konferencë rreth cështejs së guerilëve kurdë në veri të Irakut.
Turqia vlerëson se 5 mijë anëtarët e Partisë ilegale Punëtore të Kurdistanit po fshihen në Irak.
Armitage ka arritur të dielën në Ankara për te biseduar me liderët turkë.
XS
SM
MD
LG