Ndërlidhjet

BANGKOK


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se Uashingtoni nuk do t'ua kthejë shpinën të mbijetuarve nga katastrofa e cunamit në Azi.
Powell tha se problemi më i madh tani nuk janë paratë, por mënyra e shpërndarjes së tyre dhe plani afatgjat për rindërtimin.
Ministria e Mbrojtjes e Japonisë ka dërguar ekipe mjekësore në Indonezi, Tajlandë dhe Malajzi.
Koreja e Jugut gjithashtu i ka rritur ndihmat.
Britania bëri thirrje për pezullimin e borxheve të jashtme të vendeve që u goditën nga cunami katastrofik, i cili shkaktoi vdekjen e rreth 150 mijë njerëzve.
XS
SM
MD
LG