Ndërlidhjet

KIJEV


Presidenti në largim Leonid Kuçma pranoi dorëhëeqjen e kryeministrit Viktor Yanukovich dhe ushtrues detyre të kryeminstrit emëroi Mikola Azarovin. Ndërkohë, kreu i OSBE-së Dimitrij Rupel ka përshëndetur demokracinë e re të Ukrainës dhe tha se një Ukrainë demokratike është e rëndësishme për stabilitetin e Evropës. Ai i bëri këto komente gjatë vizitës në Ukrainë.
XS
SM
MD
LG