Ndërlidhjet

TEL AVIV


Kryeministri Ariel Sharon tha se pret që qeveria e koalicionit që do paraqitet javën e ardhshme, do të jetë e aftë që të shtyjë përpara planin e tij për tërheqje nga Rripi i Gazës dhe pjesë të tjera të Bregut Perëndimor në këtë verë.
Njoftimi i tij në një takim të partisë Likud, pasoi vendimin e partisë religjioze, Hebrenjtë e Bashkuar të Torasë për t'iu bashkuar ekipit të tij.
XS
SM
MD
LG