Ndërlidhjet

KIJEV


Presidenti në largim Leonid Kuçma pranoi dorëheqjen e kryeministrit Viktor Yanukovich dhe ushtrues detyre të kryeminstrit emëroi Mikola Azarovin.
Yanukovich ndërkohë, ka dërguar ankesën e tij rreth rezultateve të zgjedhjeve të 26 dhjetorit në Gjykatën Supreme të Ukrainës. Zyrtarë të gjykatës thanë se do të fillojnë shqyrtimin e apelit të enjten.
XS
SM
MD
LG