Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Jacques Chirac ka kërkuar nga irakianët të marrin pjesë në votimet e janarit dhe të dëshmojnë se janë kundër dhunës.
Chirac theksoi se zgjedhjet "do lejojnë krijimin e një qeverie demokratike dhe të ligjshme".
XS
SM
MD
LG