Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri serb, Vojisllav Koshtunica, po qëndron në patriakanën e Pejës me rastin e festimeve të Krishtlindjeve orthodokse. Ardhja e Koshtunicës, e para që kur ai ka marrë postin e kryeministrit, u bë pas dhënies së dritës së gjelbër nga ana e shefit të UNMIK-ut, Jessen Petersen. Ky i fundit e kishte marrë vendimin mbrëmë vonë, pas këshillimit me komandantin e KFOR-it dhe kryeministrin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG