Ndërlidhjet

ROMË


Të paktën 10 njerëz e humbën jetën dhe dhjetra u plagosën kur dy trena u përplasën afër qytetit verior Bolonja.
Shkaku i fatkeqësisë nuk është i qartë, por zyrtarët thanë se në kohën e përplasjes kishte mjegull të dendur.
XS
SM
MD
LG