Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush e ka emërtuar përfaqësuesin aktual amerikan të Tregtisë Robert Zoellick, si zëvendës të Sekretares së re të Shtetit Condoleezza Rice.
Nominimet e Bushit për Zoellick dhe Rice duhet të konfirmohen nga Senati i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG