Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët amerikanë të mbrojtjes thanë se zëvendëssekretarit të mbrojtjes Paul Ëolfovitz, arkitektit kryesor të invazionit të Irakut, i është kërkuar që të mbetet sërish në administratën e Bushit.
Ëolfovitz, ndihmësi kryesor i Sekretarit të Mbrojtjes Donald Rumsfeld, ka mbrojtur pikëpamjen që përmes invazionit dhe vendosjes së demokracisë në Irak, të transformohen proceset ne Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG