Ndërlidhjet

FERIZAJ


Një vajzë 9 vjecare ka vdekur dhe një tjetër 7 vjecare është lënduar si pasojë e goditjes nga një kamion i forcave amerikane, në fshatin Radivojcë, njofton përmes një komunikate për media KFOR-i amerikan.
Kamionin e ngiste një punëtor shqiptar. Ushtarët e KFOR-it dhe kontraktuesit u kanë shprehur ngushëllime familjes së të ndjerës, ndërkohë që KFOR_i dhe Shërbimi Policor i Kosovës po e heton rastin.
XS
SM
MD
LG