Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një makine bombë në në jug të Bagdadit kanë vdekur 4 irakianë dhe 19 të tjerë janë lënduar. Policia tha se shpërthimi ndodhi në një pompë benzine.
Ndërkohë militantët kanë marrë peng tre zyrtarë të prvoncës së Salahudinit, në jug të Bagdadit.
Ata po udhëtonin për në Najaf për të biseduar me liderin shiit Ayatollah ali al Sistanin rreth zgjedhjeve të 30 janarit.
Ndërkohë, forcat amerikane kanë njoftuar se kanë kapur edhe një lider militant, që kishte lidhje me ekstremistin Abu Musab al Zarqaëin.
XS
SM
MD
LG