Ndërlidhjet

DAMASK


Ish-kandidati amerikan për president John Kerry tha sot se marrëdhëniet mes Sirisë dhe Shteteve të Bashkuara mund të përmirësohen.
Kaery bëri këto komente pas takimeve me presidentin Bahsar al Assad dhe ministrin e jashtëm Faruq al Shara në Damask, gjatë turneut të tij në Lindjen e Mesme.
Marrëdhëniet mes Sirisë dhe Shteteve të Bashkuara janë tensionuar që nga invazioni amerikan në Irak.
XS
SM
MD
LG