Ndërlidhjet

PHEN IAN


Kongresmeni amerikan Tom Lantos ka filluar një vizitë 4 ditëshe në Korenë e Veriut, e cila pritet të fokusohet në bisedimet mbi të drejtat e njeriut dhe planet bërthamore të Phen Ianit.
"Do të bëj cmos që të shoh nëse mund të lëvizim marëdhëniet e Koresë Veriore me partnerët tanë Japoninë, Korenëe jugore, Kinën dhe Rusinë në një rrugë konstruktive", ka thënë në Pekin kongresmeni demokrat Tom Lantosh, para fluturimit për në Phen Ian.
XS
SM
MD
LG