Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i Misionit të OSBE-së në unionin Serbi – Mali i Zi, Mauricio Masari ka shprehur sot shqetësim për incidentin në kufirin ndërmjet Serbisë e Maqedonisë, në të cilin u vra Dashnim Hajrullahu. Nga zyra e zotit Masari është kumtuar se "misioni i OSBE-së pret që do të zhvillohen hetime të plota dhe gjithë përfshirëse të këtij rasti".
XS
SM
MD
LG