Ndërlidhjet

OHËR


Raportohet se Ministritë e arsimit të Maqedonisë, të Shqipërisë dhe të Kosovës, kanë arritur marrëveshjen për zgjidhjen e problemit të studentëve të Universitetit të Tetovës, që nuk janë përfshirë me ligjin për zyrtarizim të këtij Universiteti. Këtë informatë për Radion Evropa e Lirë e ka konfirmuar ministri i arsimit në qeverinë e Maqedonisë, Aziz Pollozhani.
XS
SM
MD
LG