Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjatë natës në fshatin Ajta të Irakut është shkatërruar një shtëpi dhe me këtë rast janë vrarë 14 persona. Banorët kanë thënë se shtëpia u shkatërrua nga sulmi ajror amerikan. Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka kumtuar se nuk ka informata lidhur me këtë incident. Në një zhvillim tjetër, sot nga shpërthimi i një makine bombë në një pompë benzine në jug të Bagdadit, janë vrarë katër persona.
XS
SM
MD
LG