Ndërlidhjet

DAMASK


Ish kandidati për president amerikan, John Kerry u shpreh se shpreson se marëdhëniet e tendosura ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Sirisë do të përmirësohen. Këto komente zoti keri i bëri sot pas takimeve me presidentin e Sirisë, Bashar Assad dhe me ministrin e jashtëm, Farouk al-Sharaa. Zoti Kerry tha se me presidentin Assad kishte biseduar për çështjen e Irakut, për sigurinë, për Libanin dhe për armatimin për shkatërrim në masë.
XS
SM
MD
LG