Ndërlidhjet

LONDËR


Tre persona janë gjetur të vdekur në Carlisle në veriperëndim të Anglisë nga stuhia më e fuqishme në disa dekadata e fundit.
Policia tha se shumë njerëz kishin hipur mbi pullaze për të shpëtuar nga ujërat që kishin vërshuar rrugët.
Erërat me shpejtësi mbi 140 km/orë shkulën pemë dhe shkaktuan dëme të mëdha në Irlandë, Skotlandë dhe Uels, përpara se ta përfshijnë Danimarkën dhe Suedinë.
XS
SM
MD
LG