Ndërlidhjet

KOLOMBO


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ka vazhduar vizitën në zonat e prekura nga cunami në Sri Lankë.
"Në ditët e fudnit unë kam parë cmimin e temrrshëm human që e pagoi vendi juaj, dhe mos ta përmend shkatërrimin e pronës dhe vendbanimeve. Kjo tragjedi ka prekur të gjithë popullin e Shri Lankës", ka thënë Annan.
Presidenti i Bankës Botërore James Wolfhenson, i cili udhëton bashkë me kreun e organizatës botërore, tha se Banka mund të kontribuojë me 1.5 miliardë dollarë ndihma.
Më shumë se 150 mijë njerëz vdiqën nga cunami i shkaktuar nga tërmeti nën-ujor në Indonezi.
XS
SM
MD
LG