Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryesuesi i radhës i OSBE-se ministri i jashtëm slloven Dimitrij Rupel, do të vizitojë nesër Kosovën. OSBE njofton se Rupel do të takohet me liderët vendorë dhe ndërkombëtarë në Kosovë. Situata politike dhe e sigurisë, decentralizimi, mundësia e integrimit të serbëve në institucionet e Kosovës dhe përmbushja e standardeve do jenë temë bisedash të kreut të OSBE-së me liderët e Kosovës.
XS
SM
MD
LG