Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shefi i komandës qendrore të forcave amerikane, John Abizaid është takuar në Pakistan me presidentin Pervez Musharraf për të diskutuar luftën ndaj terrorizmit. Pak detaje janë bërë të ditura pas takimit. Shërbimi i Brendshëm për Marrëdhënie Publike, një organizatë e ushtrisë pakistaneze ka thënë në një deklaratë se "Pakistani dhe Shtetet e Bashkuara kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme dhe vizita e Abizaidit ndihmon në forcimin e tyer".
XS
SM
MD
LG