Ndërlidhjet

BANDA ACEH


Indonezia i ka paralajmëruar punëtorët humanitarë rreth kërcënimit nga sulmet militante në Aceh, provinca më e goditur nga tërmeti dhe cunami. Kreu i ndihmave humanitarë në Indonezi Budi Atmaji tha se agjencive humanitare tani u duhet leje për të vepruar jashtë Banda Acehut.
Ndërkohë, më shumë se 250 përfaqësues të qeverive dhe organizatave humanitare do të takohen sot në Gjenevë për të rishikuar përpjekjet humanitare për të mbijetuarit e cunamit.
XS
SM
MD
LG