Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar si të domosdoshme mbështetjen amerikane, derisa Kosova ka hyrë në një fazë të rëndësishme, atë të përmbushjes dhe vlerësimit të standardeve. Këtë deklaratë Hardinaj e bëri pas takimit me shefin e Zyrës amerikane në Prishtinë, Philip Goldberg. Ky i fundit ka theksuar se biseda me kryeministrin Haradinaj ishte e përqëndruar në ndihmën e gjithanshme amerikane në përmbushjen e standardeve.
XS
SM
MD
LG