Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sekretari i parë i delegacionit të Kopmisionit Evropian, Dejvid Hadson ka deklaruar mbrëmë vonë se Bashkimi Evropian "po e ndjek me vemendje situatën në jug të Serbisë" dhe ka vlerësuar se "ky është një test i veçant se a mund të funksionoj Serbia si shtet multietnik", informojnë burime serbe.
XS
SM
MD
LG