Ndërlidhjet

BERLIN


Policia gjermane ka bastisur sot apartamentet dhe xhamitë në 5 qytete në përpjekje për ta shkatërruar një organizatë islamike ekstremiste, për shkak të dyshimeve se i ndihmon terroristët. Prokurorët në Munih kanë thënë se këto bastisje u bënë pas hetimeve të gjata kundër 20 personave që dyshohet se operonin në kuadër të një rrjeti kriminal me seli në qytetin jugor, Ulm.
XS
SM
MD
LG