Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld tha mbrëmë vonë se "populli i Iakut dhe qeveria e përkohshme po bëjnë progres".

- Qëllimet e koalicionit ishin: një Irak që do të udhëhiqej nga irakianët dhe të sigurohej nga forcat e sigurisë së Irakut. Në këtë drejtim, populli i Irakut dhe qeveria e përkohshme po bëjnë progres, megjithëse ka ende për tu bërë.

Këto komente ai i bëri pas takimit me ministrin e mbrojtjes së Rusisë, Sergey Ivanov.
XS
SM
MD
LG