Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se forcat e saj kanë arrestuar 6 të dyshuar për vrasjen e guvernatorit të Bagdadit Ali al-Haidri javën e kaluar.
Ushtria gjithashtu tha se pusia në Mosul, në të cilën sot u gjet konvoji i ushtrisë amerikane dhe i forcave irakiene, rezultoi me 3 gardistë të vrarë irakienë dhe 6 të plagosur.
Ndërkohë, ministri i jashtëm i Irakut Hoshyar Zebari i deklaroi një gazete të Egjiptit se disa pjesë të Irakut ende mbeten të pasigurta për të mbajtur zgjedhjet e 30 janarit.
XS
SM
MD
LG