Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite tha se militantët palestinezë kanë vrarë 1 civil izraelit dhe plagosur 3 ushtarë në sulmin me bomba në Rripin e Gazës.
Xhihadi Islamik e mori përgjegjësinë duke thënë se në operacionin janë vrarë edhe 2 pjesëtarë të saj.
Më parë, në prag të betimit të presidentit të Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, forcat izraelite vranë 2 palestinezë në një shkëmbim zjarri në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG