Ndërlidhjet

SOFJE


Komandanti i forcave amerikane dhe të NATO-s në Evropë, gjenerali James Jones, sot i inspektoi lokacionet e mundshme për baza të reja ushtarake në Bullgari.
Jones e përshkroi Bullgarinë si "lokacion të rëndësishëm strategjik", dhe tha se do t'i propozojë Kongresit të Shteteve të Bashkuara që 4 nga 5 bazat ushtarake bullgare të shfrytëzohen nga forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG