Ndërlidhjet

TIRANË


Maqedonia i ka kërkuar Shqipërisë të ndërmjetësojë në kontestin e kufirit me Kosovën.
Gjatë qëndrimit në Tiranë, kryeministri Vllado Buçkovski kërkesën ia bëri kryeministrit Fatos Nano, dhe ky i fundit tha se do të ndihmojë.
Buçkovski, i cili ndodhet në Tiranë për vizitë dy-ditëshe, tha se mbështetja nga Serbia, Kosova dhe administrata e UNMIK-ut, gjithashtu do të jenë të nevojshme për ta zgjidhur kontestin.
XS
SM
MD
LG