Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i përkohshëm i Irakut Ghazi al-Yawar mbërriti në Paris për bisedime me presidentin Jacques Chirac dhe zyrtarët tjerë të lartë francezë.
Ministria e jashtme në Paris tha se vizita e al-Yawar do ta nënvizojë përcaktimin e Francës për zhvillimin e dialogut me autoritetet irakiene.
Franca e kundërshtoi luftën në Irak, por i mbështet zgjedhjet e 30 janarit.
XS
SM
MD
LG