Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Sllovakia tha se do të shpenzojë rreth 7 milionë dollarë për sigurimin e samitit të presidentëve të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, George Bush dhe Vladimir Putin.
Ministri i brendshëm Vladimir Palko u tha gazetarëve se masat e sigurisë për samitin që do të mbahet në 24 shkurt do të jenë "më të ashprat në histori".
Vendtakimi dhe agjenda e samitit ende nuk janë bërë të ditur.
XS
SM
MD
LG