Ndërlidhjet

SEUL


Bisedimet 6 palëshe lidhur me programet bërthamore të Koresë së Veriut pritet të rrifillojnë pas përurimit të presidentit amerikan Bush në mandatin e dytë presidencial, ka bërë të ditur presidenti i Koresë së Jugut. Shtatorin e kaluar, kur ishte raundi i katërt dhe i fundit i këtyre bisedimeve, Penjani u largua në shenjë proteste, ndaj sic thanë, "politikës armiqësore" të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG