Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata e Lartë e Serbisë ka rikthyer për rishqyrtim në gjykatën e Beogradit, ku dhe ishte marrë vendimi, rastin e oficerit të policisë serbe të dënuar me 20 vjet burg për shkak të krimeve në Kosovë.
Sasha Cvjetan nga njësia serbe "Skorpionët", marsin e kaluar ishte shpallë fajtor dhe dënuar me 20 vjet heqje lirie për vrasjen e një grupi shqiptarësh, përfshi gra e fëmijë në Podujevë në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG