Ndërlidhjet

PORT LUIS


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan tha se nevojiten "masa vendimtare" për t'iu adresuar ndryshimeve klimatike dhe kërkoi krijimin e një sistemi global të paralajmërimit të hershëm. Annan duke folur në një konferencë të OKB-së në Mauritius, tha se dëmet e shkaktuara nga cunami, " e bëjnë lehtë të imagjinueshme", atë që thonë shkencëtarët se mund të ndodh nga ngritja e nivelit të detit, si pasojë e ngrohjes globale.
XS
SM
MD
LG