Ndërlidhjet

PODGORICË


Diplomatët e ushtrisë amerikane përshëndetën përpjekjet e Serbisë dhe të Malit të Zi që të reformojnë ushtrinë bazuar në standardet e NATO-së, por thanë se qeveria duhet të arrestojë të dyshuarit për krime lufte te kërkuar nga Tribunali i Hagës.
Komentet janë bërë të ditura pas takimit në Podgoricë të delegacionit të lartë të Departamentit amerikan të Mbrojtjes me presidentin e Malit të Zi Filip Vujanoviq.
XS
SM
MD
LG