Ndërlidhjet

LONDËR


Princi britanik Harry kërkoi falje për veshjen e uniformës naziste në një mbrëmje, fotografitë e të cilit u botuan në gazetën "Sun".
Harry, 20 vjec djali i dytë i princeshës së ndjerë Diana dhe princit Charles, trashëgimtari i fronit mbretëror, tha në një deklaratë se i vjen shumë keq nëse ka shkaktuar ofendime apo shqetësime.
Zëvendëskryeministri i Izraelit Shimon Peres duke folur ne Tel Aviv, qortoi Harryn:
"Princ Harry është veshur si një djalosh nazist. Shpresojmë se herën e ardhshme ai do të vishet dhe do të sillet si princ", ka thënë Peres.
XS
SM
MD
LG